ZAPOWIEDŹ OBOZU ZNAKARSKIEGO KOLOCZAWA 2008

Posted by
znakowanie2_1
Zeszłoroczne, jesienne znakowanie szlaków z Ust Czornej

Plan budowy oznakowania – Koloczawa 2008, II. obóz, turnus Koloczawa Termin: 2. – 10.8.2008 II etap wyznaczania szlaków turystycznych w okolicach miejscowości Koloczawa – połonina Krasna i Piszkonia, Gorgany Zewnętrzne. Celem II etapu jest dokończenie oznakowania turystycznego w okolicach Kołoczawy, oznaczenie wejść grzbietów na połoninę Krasną i Piszkonia, wyznaczenie drogi na izolowany szczyt Strimba oraz ich połączenie ze szlakami turystycznymi, wyznaczanymi przez kolegów w Ust Czornej, z którymi na zakończenie obozu roboczego przygotowane jest „spotkanie” na siodle (przełęczy) Prislop. O ile czas i siły na to pozwolą a zwłaszcza w przypadku pozytywnego podejścia ze strony kierownictwa Administracji NP Sinowir planowana jest kontynuacja wyznaczania tras aż do Jeziora Siniewierskiego i górskiego grzbietu gorgańskiego.

znakowanie3 (1)
Zeszłoroczne, jesienne znakowanie szlaków z Ust Czornej

Zakwaterowanie:

Pensjonat „Četnická stanice” („posterunek policyjnyj”) Koloczawa. Możliwość wyżywienia na miejscu. Zakwaterowanie odpłatne w 2 – 3 osobowych pokojach. Śpiwory należy przewieźć ze sobą. W pensjonacie jest toaleta i prysznic. W przypadku, gdy uda nam się zapewnić odpowiednią ilość środków finansowych, kwatery dla uczestników obozu zajmujących się wytyczaniem tras będziemy się starali pokryć w całości lub co najmniej częściowo.

Transport:

znakowanie4 (1)
Szczyt Strimba – widok z Niemieckiej Mokrej

Będzie ustalony na podstawie zgłoszeń uczestników, przewozy samochodami zapewnione są 2. 8. 2008 (ca o godz. 7.00) od stacji kolejowej Koąice ewentualnie z dalszych punktów zbiorczych (Humenné lub Michalovce) – szczegółowe informacje podane zostaną dodatkowo. Przewóz pracowników – wolontariuszy od granicy z UA zostanie opłacony.

Zabezpieczenie materiałowe:

Kierunkowskazy, tablice informacyjne, narzędzia robocze, wyposażenie ochronne itp. zapewnia organizator obozu wykonującego oznakowania , wszystko będzie do dyspozycji na miejscu.

Dalsze informacje przekazywane będą regularnie na stronach internetowych, ewentualne pytania oraz obowiązujące zgłoszenia możne przesyłać na adres redakce@treking.cz w terminie do 10.07.2008.

ŹRÓDŁO: Portal Karpaty.travel.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *