Leśne zaproszenie do Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej

Posted by

Uroczystość wręczenia nagród laureatom i otwarcie wystawy pokonkursowej „Leśne Fotografie 2009” odbędzie się w środę 10 lutego o godzinie 17.00 w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej. Zaplanowano też pokaz filmu z leśnej wyprawy „Trans-Alaska 2009”. Tegoroczna impreza to efekt dziewiątej edycji konkursu, który organizuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie we współpracy z TVP Rzeszów i tygodnikiem Nowe Podkarpacie. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbędzie się z czytelni głównej KBP. W programie przewidziano też projekcję filmu z wyprawy przez lasy Kanady na Alaskę, której uczestnicy jesienią 2009 roku przejechali samochodami terenowymi ponad 18 tysięcy kilometrów, docierając aż za koło podbiegunowe.

– Po latach starań udało nam się zobaczyć bezmiar wspaniałej przyrody amerykańskiej i wreszcie samemu przekonać się, że Kanada wciąż pachnie żywicą – mówi główny organizator wyprawy, Stanisław Grochowski, leśnik pochodzący z Krosna, od 8 lat pracujący w USA. – Chcemy podzielić się naszymi wrażeniami i zaprezentować film, który choć w części pokaże przyrodnicze atrakcje tej dzikiej wciąż krainy – dodał zapowiadając swój udział w krośnieńskiej imprezie.

Pokonkursowa wystawa zdjęć laureatów „Leśnych fotografii” otwarta zostanie w Saloniku Artystycznym w KBP i będzie czynna przez dwa tygodnie.Organizatorami spotkania są: Krośnieńska Biblioteka Publiczna i RDLP w Krośnie.

Serdecznie zapraszamy!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *