Fotografia w twórczych Bieszczadach – warsztaty fotograficzne

Posted by
fotow2
fot Paweł Brzozowski

„Fotografia w Twórczych Bieszczadach” to tytuł weekendowych warsztatów plenerowych, przygotowanych z myślą o początkujących i średnio zaawansowanych miłośnikach fotografii plenerowej i krajobrazowej. Autorem programu i prowadzącym zajęcia jest Paweł Brzozowski, fotograf, grafik, podróżnik i miłośnik górskich wędrówek.

Termin: weekendy 26-28 lutego i 19-21 marca 2010

Miejsce: Bieszczady, Orelec (Zagroda Magija)

Warsztaty fotograficzne „Fotografia w Twórczych Bieszczadach” przygotowano z myślą o początkujących i średnio zaawansowanych autorach, którzy chcieliby przyswoić i usystematyzować wiedzę o fotografii podróżniczej, plenerowej i krajobrazowej. Podczas zajęć omówione zostaną zagadnienia z podstaw fotografii, obsługi aparatu i obróbki zdjęć.

Organizatorzy nie stawiają uczestnikom wymagań sprzętowych. Są zdania, że zarówno lustrzanką, jak i bardziej zaawansowanym aparatem kompaktowym, można wykonać interesujące zdjęcie. Najbardziej liczy się pomysł i oddanie pracy. W programie wyjazdu znajdą się elementy teorii, ale przeważającą część stanowić będą zadania praktyczne w plenerze.

fotow3
fot Ewa Kuszyk

Uczestnicy będą nocowali w Zagrodzie Magija w Orelcu (Bieszczady). Warsztaty przyjmą formę wycieczek po najciekawszych miejscach w okolicy. Zależnie od zainteresowań, a także od pogody, oprócz zajęć typowo fotograficznych, w programie pojawią się inne atrakcje, w tym m.in. warsztaty rękodzieła (bibułkarstwo, malarstwo na szkle, tkactwo). Organizatorzy planują też ognisko, wędrówkę na rakietach śnieżnych (jeśli śnieg dopisze) i inne atrakcje.

Warsztaty rozpoczyna (piątek po południu) 2-3 godzinny wykład z ćwiczeniami oraz degustacja karpackich win i nalewek. W sobotę wyjście na wschód słońca (dla zainteresowanych); między śniadaniem a obiadem plenerowa wycieczka fotograficzna. Popołudniowo-wieczorna część programu to przejazd do najciekawszych obiektów fotograficznych w okolicy (wodospad, stadnina koni, itp.), zachód słońca, fotografia nocna, a po powrocie do Zagrody: mini-warsztaty ginących zawodów (np. malowanie na szkle, bibułkarstwo, inne). Możliwe ognisko i/lub oglądanie i dyskusja nad zdjęciami wykonanymi w ciągu dnia. Niedzielny, przedpołudniowy blok zajęć podzielony na dwie części: wyjście plenerowe w najbliższe okolice oraz wykład podsumowujący warsztaty.Terminy najbliższych warsztatów to weekendy 26-28 lutego i 19-21 marca 2010. Zajęcia prowadzone będą w kameralnej grupie. W każdej edycji udział weźmie maksymalnie 15 uczestników.

Zapisy i rezerwacje prowadzone są pod numerami telefonów: 0 606 677 198, 0 694 798 651 (Zagroda Magija Magda i Janusz Demkowicz, Orelec 6a, Uherce Mineralne), oraz pod adresem mailowym: janusz@demkowicz.pl. Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki.

Więcej szczegółowych informacji m.in o kosztach wyjazdu, Zagrodzie Magija i programie warsztatów, znaleźć można na stronie: www.fotowarsztaty.comW najbliższym czasie odbędzie się też edycja fotowarsztatów poświęcona obróbce zdjęć („Photoshop dla fotografów”). Termin tych warsztatów to 12-14 marca 2010.

Szczegóły na www.fotowarsztaty.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *