Koncerty „W górach jest wszystko co kocham…”

Posted by

24. 10, godz. 18:00 (sobota –NOWY SĄCZ MCK SOKÓŁ)

25.10, godz. 18:00 (niedziela – KRAKÓW CK ROTUNDA)

Kto uległ magii gór, wie o czym mowa – o nieodpartej potrzebie powrotu, o nieustających wspomnieniach, o tęsknocie, kiedy jest się od gór daleko i euforii, gdy jest się w ich sercu. O tym, że góry stają się osią życia. Z tych wrażeń powstaje coś więcej, wyrasta z nich chęć utrwalenia tego, co ulotne. Utrwalenia, choć – a jakże – jest jasne, że nie da się zatrzymać nieuchwytnego. Coś jednak udaje się nam zachować: muzykę, poezję, a także – co może najważniejsze – przyjaźnie, nawet miłości. Spotkania ludzi, którzy stworzyli wspólnotę dzięki pasji, zapoczątkowały regularne koncerty pod sztandarem hasał :” W górach jest wszystko co kocham” pochodzącym z poezji Harasymowicza. Kolejny raz spotkamy się w tych magicznych klimatach muzycznych w najbliższy weekend. Jeśli chcecie do nas dołączyć, zapraszamy Was na wspólną wędrówkę po górskich szlakach – oraz po szlakach wyobraźni.

W tegorocznych koncertach w Nowym Sączu i Krakowie wystąpią:

 Basia Beuth – dołączyła w tym roku do wykonawców projektu „W górach jest wszystko co kocham…” w wielkim stylu. Zdobyła GrandPrix Yapa 2009, a w listopadzie 2008 wygrała z zespołem ex equo I miejsce na Wrocławskim Przeglądzie Kultury Studenckiej. Można śmiało powiedzieć, że jest to osoba o niesamowitej charyzmie scenicznej. Mocnym głosem potrafi wyśpiewać swoje autorskie piosenki. To zapewne jej niesamowity głos powoduje, że podbija serca kolejnych słuchaczy. Piosenki Basi Beuth można usłyszeć na najnowszej płycie W górach jest wszystko co kocham… cz. VII, gdzie występuje obok innych wykonawców nowego pokolenia „Górskiej Krainy Łagodności”

 Dom o Zielonych Progach – uczestnikom koncertów W górach specjalnie nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Można śmiało powiedzieć, ze bez Domu o Zielonych Progach trudno by było wyobrazić sobie koncerty W górach…. Dom po prostu jest na nich od zawsze. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Zespół oprócz muzycznego udziału w sześciu kolejnych edycjach CD W górach…, na których to można usłyszeć kilkadziesiąt autorskich piosenek wydał także w ciągu kilku ostatnich lat dwie autorskie płyty. Pierwsza o nazwie takiej samej jak zespół czyli po prostu Dom o Zielonych Progach , druga, która ukazała się po dwóch latach nosi tytuł JAM.

 Tomasz Jarmużewski – wędrujący przez góry gitarzysta i piosenkarz. Twórca ciekawej inicjatywy artystycznej – Turystycznej Awanturki Muzycznej, będącej swego rodzaju fenomenem w środowisku piosenki turystycznej. Znany także z takich projektów jak zespół Zgórmysyny czy Grupa Pelton. Tym razem przed nowosądecką publicznością, wraz z towarzyszącym mu zespołem muzyków, zaprezentuje nowy autorski program. Będziemy mieli możliwość wysłuchać jego najnowszych kompozycji, które wejdą na przygotowywaną przez niego płytę.

 Żeby nie piekło (tylko w Krakowie!) – przedstawiciel najmłodszego pokolenia zespołów „wgórowych”, z łódzkiej kuźni talentów piosenki turystycznej. Zwycięzcy konkursu III Wrocławskiego Przeglądu Kultury Studenckiej w 2007 r., laureaci BAKCYNALIÓW 2007, zdobywcy II nagrody na Yapie 2008 oraz wielu innych nagród i wyróżnień. Piosenki tej grupy można scharakteryzować krótko: połączenie ekspresyjności i energii. W instrumentarium, prócz basu czy gitar, pojawia się także „trąbka”, oddana wiernie metodą „paszczową” 🙂 Zespół potrafi zaczarować zarówno swoją melodyką, jak i pełnymi pogody i optymizmu tekstami. Historia ŻNP sięga roku 1999, jednak dopiero w roku 2006 udało się wydać pierwszą płytę-demo. Miejmy nadzieję, że w najbliższej perspektywie doczekamy się pierwszego albumu z prawdziwego zdarzenia.

Na koncertach będzie można oczywiście usłyszeć piosenki z najnowszej VII cz. CD W górach jest wszystko co kocham… BILETY w cenie 15 zł (ulgowy), 25 zł (normalny) można nabywać w przedsprzedaży w kasach MCK SOKÓŁ i CK ROTUNDA.

Zapraszamy!

ŹRÓDŁO: Portal: Karpaty.travel.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *