15 lecie z rozmachem

Posted by

btc– Bieszczadzkie Towarzystwo Cyklistów z Ustrzyk Dolnych powstało w 1995 i w przyszłym roku czeka nas 15 lecie. Już planujemy kilka imprez, o których głośno będzie nie tylko w Polsce – zapewnia Krzysztof Plamowski, od 14 lat nieprzerwanie prezes stowarzyszenia.Członkowie BTC zaczynają dużą imprezę już pod koniec maja 2010 roku. Około 200 rowerzystów weźmie udział w jubileuszowym V Rajdzie Śladami Szwejka. W tym roku start planowany jest ze Lwowa, a zakończenie tradycyjnie na Węgrzech. Do przejechania na rowerach – blisko 400 km- Wspólnie ze stowarzyszeniami z Świnoujścia i Warszawy w dniach 20-24 sierpnia 2010 r. organizujemy największą, morderczą więc imprezę, znów jubileuszowy V Supermaraton Rowerowy. Na trasie 1060 km pojawić się powinna rekordowa liczba, jak na realia polskie, około 100 uczestników – mówi Krzysztof Plamowski. – Dotychczasowy rekordzista przejechał tę trasę non stop w 36 godzin, może w przyszłym roku ktoś ten wynik poprawi.

Z kolei dw dniach 17-19 września przyszłego roku BTC zaprasza na Maraton Szosowy Polska-Słowacja „Velo Carpathica”. BTC dostało dotację na jego organizacje z programu mikroprojektów Polska Słowacja. Dzięki tym środkom może w nim wziąć udział 200 osób. Mogą oni przejechać na rowerach ponad 200 km pod drogach Polski i Słowacji.

Każdy może wziąć udział w tych imprezach, a o ich szczegółach najwięcej informacji będzie można znaleźć na stronie internetowej www.bieszczady-online.pl.

ŹRÓDŁO: Pro Carpathia

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *