Komunikat dla wyjeżdżających w Karpaty ukraińskie przez Medykę

Posted by

medyka2Od 18 grudnia 2009 r., w obrębie drogowego przejścia granicznego Medyka – Szegini, po stronie polskiej, nastąpiła zmiana organizacji ruchu samochodów osobowych. Planowany termin zakończenia prac to wrzesień 2010 r.

W związku z trwającą przebudową i modernizacją przejścia, ruch samochodów osobowych wjeżdżających do Polski został przeniesiony na dotychczasowe pasy wywozowe. Kontrola graniczna na wyjazd z Polski do Ukrainy przebiega w zmodernizowanej części przejścia na stanowiskach ukośnych, natomiast ruch samochodów osobowych wjeżdżających do kraju odbywa się tylko na dwóch pasach i czterech stanowiskach kontrolnych. Do chwili zakończenia modernizacji przejścia nie będzie funkcjonował pas „nic do zgłoszenia”.

1. Kierunek wjazdowy do RP.Odprawa graniczna osób i środków transportu (samochody osobowe) dokonywana będzie na czterech nowych stanowiskach kontrolnych.

Odprawa graniczna osób podróżujących autokarami dokonywana jest obecnie i podczas prac modernizacyjnych będzie kontynuowana na pasach ruchu przeznaczonych do odpraw samochodów ciężarowych – pas nr 7.

Miejsce odprawy granicznej samochodów ciężarowych na wjazd do RP pozostaje bez zmian – pas nr 9.

2. Kierunek wyjazdowy z RP.

Odprawa graniczna dokonywana będzie zgodnie z oznaczeniami pasów ruchu:

pas nr 1 – samochody osobowe z poza UE, EOG, CH, pas nr 2 – samochody osobowe UE, EOG, CH, pas nr 4 – samochody „tax free”, pas nr 5 – autokary (wszystkie), pas nr 6 – samochody ciężarowe z poza UE, EOG, CH, pas nr 7 – samochody ciężarowe UE, EOG, CH, pas nr 8 – samochody ciężarowe z poza UE, EOG, CH.

Zmiana zasad ruchu może powodować utrudnienia, dlatego też w przypadku planowanego powrotu do kraju prosimy o kierowanie się na inne drogowe przejścia graniczne z Ukrainą. W przejściu Korczowa – Krakowiec ruch odbywa się bez zakłóceń.

ŹRÓDŁO: kapitan Elżbieta Pikor
Rzecznik Prasowy BiOSG

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *