NOWA MAPA GORGANY, POŁ. KRASNA, ŚWIDOWIEC

Posted by

mapaW połowie grudnia 2009 r. ukaże się na rynku wydawniczym wydana przez wydawnictwo Konting z Pragi (Czechy) oraz Wydawnictwo RUTHENUS z Krosna (Polska) długo oczekiwana mapa w skali 1:50.000 obejmująca środkową część Gorganów – na jednej stronie, oraz Połoninę Krasną i zachodnią część Świdowca – na drugiej stronie mapy.Mapa w formacie 680 x 980 mm będzie wydana w języku czeskim, polskim i ukraińskim. Na mapie znajdują się centra turystyczne oraz punkty wyjśc w góry takie jak Ust Czarna, Krasna, Dragobrat, Bystrzyca (Rafajlowa), Huta, Osmołoda, Sinewir, Torun i Kołoczawa. Mapa obejmuje na obu swych stronach obszar 50 x 50 km!
Mapa jest przygotowana we współpracy z ukraińskimi służbami ratownictwa górskiego (HPRZ) Zakarpackiej Obłasti, z fundacją „Karpackie Ścieżki“, z portalem internetowym karpaty.net, przez które są znakowane szlaki górskie w Karpatach Wschodnich, oraz fundacją „Člověk v tísni, o.p.s.“

Mapa odzwierciedla aktualne stany dróg, znakowanych szlaków turystycznych, wyrębów leśnych, pokazuje możliwości noclegów i zawiera szereg innych informacji, w tym dane teleadresowe ukraińskich służb ratownictwa górskiego.
Przygotowanie cyfrowych podkładów topograficznych było współfinansowane przez władze Republiki Czeskiej za pośrednictwem organizacji „Člověk v tísni, o.p.s.“
Dystrybutorem mapy w Polsce będzie Wydawnictwo RUTHENUS z Krosna – znajdzie się ona w sprzedaży w połowie grudnia 2009 r.

ŹRÓDŁO: Portal Karpaty.travel.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *