Spotkanie Karpackie 15 marca 2013

Posted by

Tym razem w ramach Spotkań Karpackich tradycyjnie już w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie przy al. Na Skarpie 27 w dniu 15 marca 2013 r. o godz. 18 będziemy mieli wyjątkową okazję spotkania z kartografami i geografami zarazem Wojciechem Krukarem i Mateuszem Trollem, autorami pierwszej powojennej polskiej mapy Czarnohory.

O tym, że mapa turystyczno-nazewnicza Czarnohory jest mapą wyjątkową nikogo, kto chodzi po górach przekonywać nie trzeba. Bogactwem zawartych w niej treści bije na głowę wszystkie inne mapy, włącznie nawet z przedwojenną mapę WIG. Jej autorzy opowiedzą nam o trwających wiele lat pracach terenowych nad jej opracowaniem i o przygotowywanym właśnie jej drugim wydaniem. Dr Wojciech Krukar jest członkiem Towarzystwa Karpackiego, autorem wielu map karpackich i specjalistą od nazewnictwa, dr Mateusz Troll jest pracownikiem naukowym Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ i także autorem wielu publikacji.

„Czarnohora” – nowe wydanie!

Istnieje ogromne prawdopodobieństwo (graniczące z pewnością), że na Spotkaniach Karpackich w piątek 15 marca odbędzie sie premiera II wydania Mapy turystyczno-nazewniczej Czarnohory, wydanej przez Wydawnictwo „Ruthenus”. Drugie wydanie różni sie znacznie od pierwszego, przede wszystkim skalą 1:50 000, a także korektami treści, będącymi efektem kolejnych dwóch lat badań terenowych. Zostały na niej naniesione także aktualne przebiegi szlaków turystycznych. Co najważniejsze, w trakcie Spotkania Karpackiego mapę będzie można nabyć i zdobyć na niej autografy obydwu autorów. To naprawdę wyjątkowa okazja – serdecznie zapraszamy.

W każdy trzeci piątek miesiąca o godz.18.00 w Willi Pniewskiego przy alei Na Skarpie 27, w Muzeum Ziemi PAN prawdziwi miłośnicy Karpat spotykają się by posłuchać ciekawych prelekcji o tych jedynych w swoim rodzaju górach, o ich historii i dniu dzisiejszym, o etnografii i geografii, czy też o dziejach związanych z nimi ludzi.

Zapraszamy na stronę www.karpaccy.pl

Irena Wielocha

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *