III OBÓZ ZNAKARSKI SIERPIEŃ 2008

Posted by

ust2Kilka dni temu zakończył się następny etap znakowania nowych szlaków turystycznych po zakarpackiej stronie Gorganów. To już trzeci z kolei wyjazd wolontariuszy, sympatyków gór z Czech, Słowacji, Polski i Ukrainy. Ostatnie dwa miały miejsce w zeszłym roku. W tegorocznej akcji uczestniczyło około 30 osób, które rozdzieliły się na dwie grupy, jedna operowała w okolicach miejscowości Koloczawa a druga w Ust Czornej. Nasz serwis znalazł się w grupie Koloczawskiej w skład której wchodziło 10 osób, a żeby zrealizować założony plan trzeba było się czasami dzielić jeszcze na trzy mniejsze składy. W czasie ośmiu dni wyznakowano 2 szlaki na Połoninę Krasną z Koloczawy (czerwony i zielony), szlak na przełęcz pomiędzy Koloczawą a Ust Czorną (żółty), gdzie ustawiono również słupek z tabliczkami kierunkowymi , wytyczono wstępnie szlak zielony na Taupisz a dalej do Sinewiru, dwa szlaki (czerwony i niebieski) na Połoninę Piskonie oraz ustawiono słupek na szczycie Negrowiec, niebieski szlak z Koloczawy na Strimbe.

koloczawa2Prace bardzo ułatwiał samochód terenowy, który wywoził dosyć wysoko materiały (cement, słupki, żwir i wodę) niezbędne do mocowania słupków na drogowskazy. Niestety nie wszędzie dało się dojechać i nie obyło się bez dźwigania całego rynsztunku na plecach. Ale pomimo sporej ilości pracy do wykonania uczestnicy obozu mieli też czas na rozrywkę i zwiedzanie. Wieczorem po zejściu z gór nic tak nie koiło zmęczenia jak zimne ukraińskie piwo. W tym roku polską ekipę wzmocnił Jacek Wnuk właściciel – portalu www.karpatywschodnie.pl , Dariusz Dyląg – autor przewodnika „Gorgany” , Przemek Misiąg – przewodnik i znakarz, Ala Więcławska – Przewodnik Beskidzki i Katarzyna Wnęk – dziennikarz prasowy.Na mapie sytuacyjnej przebieg wyznakowanych szlaków w okolicach Koloczawy

W tym czasie „po drugiej stronie góry” druga grupa też nie próżnowała ich działania można zobaczyć na zamieszczonej poniżej mapce sytuacyjnej i zdjęciach.

Dobrze, że ukraińskie Karpaty są tak rozległe iż zostało jeszcze sporo miejsc gdzie można poprowadzić szlaki turystyczne i będzie jeszcze nie raz okazja spotkać się w tak wspaniałym gronie. A najbliższy wyjazd już na koniec września :).

Poniżej przedstawiamy krótką foto relację z tego co się działo w Koloczawie a niebawem więcej zdjęć w galeriach portalowych.

ŹRÓDŁO: Portal Karpaty.travel.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *