Warsztaty „Photoshop dla fotografów

Posted by

fotowarsztaty2Warsztaty fotograficzne, w których nacisk położony jest na obróbkę i zarządzanie kolekcją zdjęć. W czasie zajęć poznamy wiodące oprogramowanie do obróbki i zarządzania zdjęciami, głównie Adobe Photoshop Elements i Adobe Photoshop Lightroom. Nauczymy się jak poprawiać i retuszować zdjęcia, nie psując ich nieudolną obróbką, jaką często spotyka się przeglądając np. internetowe galerie.

Na zajęciach przekonamy się m.in. o tym, że tak naprawdę każde zdjęcie wymaga mniejszej lub większej ingerencji w programie graficznym, nauczymy nie bać się formatu RAW, poznamy sztuczki stosowane przez profesjonalnych grafików i fotografów. Ćwiczyć będziemy na zdjęciach dostarczonych przez organizatora oraz na pracach uczestników, wykonanych w czasie warsztatów. W ramach przerywników między zajęciami przy komputerze, odbędziemy kilka krótkich wycieczek w bliższe i dalsze okolice. Opiekę merytoryczną sprawuje Paweł Brzozowski – fotograf, projektant grafiki, operator DTP, realizujący swoje pasje zarówno w pracy zawodowej jak i hobbistycznie.

Miejsce: Bieszczady, Orelec
Termin: 15-17 stycznia 2010 r.
Informacje: www.fotowarsztaty.com

W programie między innymi:

 fotowarsztaty4wykład poświęcony fotografii (z ćwiczeniami), pokaz slajdów
 kurs Adobe Photoshop Elements i Adobe Photoshop Lightroom
 praktyczne ćwiczenia obróbki i retuszu
 degustacja win karpackich w „Pieczarze Węgrzyna”
 wyjście na wschód słońca
 wycieczka plenerowa w okolicy

Cena: 420 zł / osoba – obejmuje:

 uczestnictwo w warsztatach;
 noclegi w stylowych drewnianych chatach, w pokojach dwu i trzyosobowych, każdy z własną łazienką;
 degustacja karpackich win i nalewek;

O warsztatach ogólnie:

fotowarsztaty3Cykl warsztatów fotograficzne „Fotografia w Twórczych Bieszczadach” przeznaczony jest dla początkujących i niezbyt zaawansowanych osób, które w oryginalny sposób chcą sobie przyswoić i usystematyzować wiedzę dotyczącą fotografii plenerowej, krajobrazowej i podróżniczej. Są idealnym wyborem dla osób, które połknęły już bakcyla fotograficznego i pragną poznać tajniki fotografii pozwalające na robienie niepowtarzalnych ujęć.

Warsztaty prowadzone są w sposób praktyczny, bez przeładowania suchą teorią. Podczas warsztatów omawiamy zagadnienia z podstaw fotografii, obsługi aparatu, obróbki zdjęć, ale przede wszystkim fotografujemy. Atmosfera naszych spotkań z fotografią, buduje nastrój pozostający na długo w pamięci uczestników warsztatów i jest impulsem do dalszej kreatywnej pracy fotograficznej.

Co istotne, podchodzimy nie tylko do technicznych aspektów fotografii. Z naszych zajęć można dowiedzieć się nie tylko o rzemiośle fotograficznym, najlepszym wyborze parametrów ekspozycji, ale także – a może przede wszystkim – o tym jak fotografować sercem. Jesteśmy zwolennikami fotografii kreatywnej i taką wiedzę w jak największym stopniu staramy się przekazać podczas warsztatów.

Rezerwacje:

Warsztaty prowadzone są w sposób kameralny, gwarantuje to najlepszą jakość i indywidualne podejście do każdego uczestnika. W jednej edycji warsztatów będzie brać udział maksymalnie około 15 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Zagroda Magija Magda i Janusz Demkowicz
Orelec 6a, 38-623 Uherce Mineralne
tel. 0 606 677 198, 0 694 798 651
janusz@demkowicz.pl

ŹRÓDŁO: Portal Karpaty.travel.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *