Aktualne imprezy i wydarzenia

Posted by

Wystawa fotograficzna „Karpaty”

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy fotograficznej Marka Majerczaka zatytułowanej „KARPATY” eksponowanej w budynku dyrekcji Pienińskiego Parku Narodowego w Krościenku przy ulicy Jagiellońskiej 107B w okresie od 3 lutego do 31 marca 2010 r. Wstęp wolny.

Borysławska ziemia obiecana

W dniu 17 lutego (środa) o godz. 1800 w Domu Spotkań z Historią przy ul. Karowej 20 w Warszawie w ramach cyklu „Opowieści z Kresów” odbędzie się spotkanie zatytułowane „Borysławska ziemia obiecana”. Spotkanie prowadzi jak zwykle Tomasz Kuba Kozłowski, kolekcjoner i znawca tematyki kresowej. Wstęp wolny

 

Otwarte spotkanie Towarzystwa Karpackiego

Na najbliższym otwartym spotkaniu Towarzystwa Karpackiego w piątek 19 lutego 2010 r. o godz. 1800 w warszawskim Muzeum Ziemi (Willa Pniewskiego, al. Na Skarpie 47) pokażemy film o historii i dniu dzisiejszym TOPR zatytułowany „Na każde wezwanie Naczelnika”. Z okazji 100-lecia powstania TOPR realizacji filmu według scenariusza Wojciecha Fuska podjęła się Anna Maria Filipow. Zdjęcia filmowe są autorstwa Łukasza Rzepki, Bartka Serafińskiego i Andrzeja Skoczylasa, a oprawę muzyczną stworzył Bartek Gasiul.Uwaga! Po filmie spotkanie z Edmundem „Mundkiem” Kuną członkiem TOPR.

Góralskie chodnicki księdza Tischnera

W cyklu „Górale w Warszawie, czyli Posiady na Ochocie” 20 lutego 2010 r. (sobota) o godz.1800 w Centrum Artystycznym „Radmoska 13” (Radomska 13/21) odbędzie się spotkanie zatytułowane „Góralskie chodnicki księdza Józefa Tischnera”. W 10 rocznicę śmierci ks. Józefa Tischnera jego postać przybliży dr Stanisława Trebunia-Staszel. Będzie mówić o jego fascynacjach góralszczyzną i podhalańską tradycją oraz o inspiracjach twórczością Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Będzie to opowieść o góralskiej pieśni ilustrowana muzyką i śpiewem zespołu „Regle” z Poronina. Wstęp wolny!

Archeologia Karpat

W cyklu prelekcji popularnonaukowych odbywających się w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego zatytułowanym „Archeologiczna mapa Polski. Najważniejsze odkrycia archeologiczne ostatnich dziesięcioleci w Polsce” polecamy tematy karpackie.
– 23 marca 2010 r. prof. Paweł Valde-Nowak, Jaskinia w Obłazowej. Sanktuarium ze starszej epoki kamienia.
– 20 kwietnia 2010 r. prof. Sylwester Czopek, Społeczności epoki brązu i wczesnej epoki żelaza w Polsce południowowschodniej.
– 27 kwietnia 2010 r. prof. Michał Parczewski, Srebrna figura byka z Radymna koło Przemyśla.Prelekcje odbywają się w siedzibie muzeum w Pruszkowie przy placu Jana Pawła II 2 o godz. 1800. Wstęp wolny.

ŹRÓDŁO: Towarzystwo Karpackie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *