Karpaty rumuńskie w weekend

AKT „Watra” i Towarzystwo Karpackie zapraszają na VI slajdowisko z cyklu „Karpaty rumuńskie w weekend”, które odbędzie się w dniach od 04 do 06 grudnia 2009 r. w Chatce AKT na Pietraszonce.Celem imprezy jest popularyzacja jednego z najatrakcyjniejszych obszarów górskich Europy oraz wymiana doświadczeń pomiędzy środowiskami turystycznymi przejawiającymi aktywność poznawczą na tym terenie. Skierowana jest do wszystkich zauroczonych pięknem rumuńskich Karpat oraz serdecznością jego mieszkańców. W programie znajdują się prezentacje przeźroczy z terenu całych Karpat rumuńskich, połączone ze wspomnieniami z wyjazdów.

 

Program VI slajdowiska „Karpaty Rumuńskie w weekend”

piątek 04 grudnia 2009

godz. 20.00 rozpoczęcie
godz. 20.00 Wędrując przez góry Parâng i Latoriţei – Jurek Montusiewicz, Towarzystwo Karpackie, Lublin;
godz. 20.30 Ostatnie tajemnice Grupy Godeanu-Retezat – Dariusz „Dzida” Czerniak, Towarzystwo Karpackie, AKT „Watra”, Gliwice;
godz. 21.30 Wokół doliny Latoriţei – góry Căpăţânii i Latoriţei – Jurek Montusiewicz, Towarzystwo Karpackie, Lublin;
godz. 22.00 przerwa na kolację
godz. 23.00 Góry Maramureskie – Piotr Krzywda, Towarzystwo Karpackie, Kraków;
godz. 24.00 Przyroda rumuńskich Karpat Wschodnich na przykładzie Munţii Gutâi, Karpat Marmaroskich i Gór Rodniańskich – Olek Dymek, Towarzystwo Karpackie, Kraków;
godz. 00.45 Retezat i Ţara Haţeg – Tomek Smoliński, Towarzystwo Karpackie, Warszawa;
godz. 01.30 przerwa na wietrzenie Saloonu
godz. 01.45 W samym środku Karpat Południowych – Dariusz „Dzida” Czerniak, Towarzystwo Karpackie, AKT „Watra”, Gliwice;
godz. 02.45 Przez pół Rumunii – wycieczka krajoznawcza – Jurek Montusiewicz, Towarzystwo Karpackie, Lublin;
godz. 03.45 Wokół pomnika Legionistów w Kyrlibabie – Tomek Smoliński, Towarzystwo Karpackie, Warszawa;
godz. 04.30 koniec dnia 1-szego – czas wolny

sobota 05 grudnia 2009

godz. 11.00 wycieczka z ogniskiem w okolice Chatki – „Tam gdzie rósł istebniański bór”
godz. 14.00 przerwa na obiad
godz. 16.00 rozpoczęcie części drugiej
godz. 16.05 Opowieść o Cross Carpatii – cz.1 – Jacek Moritz, Warszawa
godz. 17.30 Canoe Expedition Danube 2008 – Andrzej Burgs i Darek Aksamit, Klub Kajakowy „Ważka”, Warszawa;
godz. 18.15 W kaloszach przez Rumunię – Darek Bartoszewski, Sopocki Klub Taternictwa Jaskiniowego, Sopot;
godz. 19.00 przerwa na ostudzenie rzutnika
godz. 19.15 Opowieść o Cross Carpatii – cz.2 – Jacek Moritz, Warszawa;
godz. 20.45 Przez góry Ciuc w Hăşmaş i Bicaz – Staszek Figiel, Towarzystwo Karpackie, Towarzystwo Polsko-Rumuńskie, Kraków;
godz. 21.30 przerwa na kolację
godz. 22.30 Moje dwie Rumunie – Łukasz Supergan, Warszawa;
godz. 23.15 Ostatnim wagonem w Karpaty Południowe. Şureanu, Lotru, Căpăţânii oraz Parâng – Piotr Miśkiewicz, Rybnik i Rafał Trzęsiok, Gliwice;
godz. 00.15 Szlakiem wulkanów i gejzerów w poszukiwaniu złota – Dariusz „Dzida” Czerniak, Towarzystwo Karpackie, AKT „Watra”, Gliwice;
godz. 01.15 przerwa na wietrzenie głów
godz. 01.30 4 dni w Górach Marmaroskich – Jurek Montusiewicz, Towarzystwo Karpackie, Lublin
godz. 02.00 Góry Parâng i Lotru – Piotr Krzywda, Towarzystwo Karpackie, Kraków;
godz. 03.15 Zabytki osadzone w krajobrazie Karpat Rumuńskich – Olek Dymek, Towarzystwo Karpackie, Kraków;
godz. 04.00 Historia dwóch fotografii – rzecz o Cyganach – Jurek Montusiewicz, Towarzystwo Karpackie, Lublin;
godz. 04.30 koniec dnia 2-giego – czas wolny

niedziela 06 grudnia 2009

dzień odpoczynku (można spać, śpiewać, iść do Istebnej, na Baranią Górę itp.)
Na miejscu kuchnia turystyczna oraz możliwość zamówienia obiadu we wsi.
Noclegi we własnych śpiworach.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w/w programu.

ŹRÓDŁO: Towarzystwo Karpackie

No votes yet.
Please wait...