XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej

Posted by

mf2009XIX „Mikołajki Folkowe” rozpoczną się w czwartek (10. grudnia) spotkaniem sound systemów: legendarnego najstarszego w Polsce lubelskiego LSM Sound System z ukraińskim Hucul Calypso, w którym Dj-om towarzyszą muzycy.

W piątek (11. grudnia) wczesnym popołudniem rozpocznie się konkurs Scena Otwarta (zgłoszenia do 25. listopada), a wieczorem w „Chatce Żaka” usłyszymy folk-metalową kapelę Morhana i Pchełki.

Muzyczną sobotę (12. grudnia) rozpocznie Kwartet Jorgi, którego koncert będzie ilustrowany filmem Janosik (z roku 1921). Następnie odbędzie się Koncert Główny, a na nim oprócz finalistów „Sceny Otwartej” transowo zagra Wedan Kołod z Syberii, formacja Vieśnova z Suwalskiego i gospodarze – Orkiestra św. Mikołaja. Na zakończenie dnia wystąpią Gendos & Jorgos Skolias, w etno jazzowym repertuarze.

Na niedzielę (13. grudnia) został zaplanowany koncert z cyklu „Folk i okolice” – zespół Akurat.

Mikołajkom towarzyszy projekt „Ukraina w Centrum Lublina” (realizowany przez Fundację Kultury Duchowej Pogranicza). W jego ramach oprócz wspomnianego Hucul Calipso, wystąpi kapela Koralli – w piątek w Studiu Radia Lublin, a w niedzielę w greckokatolickiej cerkwi w skansenie duet wokalny „Doschid Sonca”.

Uzupełnieniem muzycznego programu festiwalu będą (jak co roku) kluby filmowe, warsztaty, wystawy, kiermasz, spotkania autorskie i wiele innych.

ŹRÓDŁO: Katarzyna Denis

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *