Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiej

Posted by

Jest to cykliczne wydarzenie kulturalne, organizowane na kampusie Politechniki Wrocławskiej przez fundację „W górach jest wszystko co kocham”. Przegląd trwa trzy dni, w tym czasie odbywają się występy zespołów z kręgu piosenki poetyckiej, folkowej i turystycznej. Widzowie mają okazję zobaczyć koncerty doskonale im znanych muzyków, mogą również zasmakować w twórczości debiutantów, zgłoszonych do konkursu wykonawców.

Piosenka określana przez nas mianem „studenckiej” wyewoluowała z utworów śpiewanych przez dziesiątki lat na turystycznych szlakach. Z początku prosta i łatwa do powtórzenia, powoli wzbogacała się o elementy folku i poezji. Przybierała przy tym najróżniejsze formy, począwszy od spokojnych gitarowych rytmów a skończywszy na pełnym żywiołu rocku. Dziś przeżywa swój renesans, głównie za sprawą młodych zespołów, które udowadniają, że inspiracja górami jest ponadczasowa i ponadpokoleniowa.
Dzięki Przeglądowi Wrocław zamienia się na kilka dni w miasto bardów i pieśniarzy, ściągają tu fani kultury studenckiej z najdalszych zakątków Polski, urokliwe uliczki zapełniają się ludźmi spragnionymi muzyki i poezji. Dzięki projektowi „W górach jest wszystko co kocham” Wrocław zajmuje obecnie jedno z czołowych miejsc sceny poetyckiej i turystycznej.

Tegoroczna edycja

Tegoroczny, VII Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiej odbędzie się w dniach 18-20 listopada 2011 r., w budynku stołówki akademickiej Politechniki, pod adresem Wybrzeże Wyspiańskiego 27 (niedaleko głównego gmachu uczelni). Od piątku aż do niedzieli czeka nas prawdziwy, muzyczny maraton zakończony mocnym, ukraińskim akcentem.

Piątek będzie wielkim świętem poezji, organizowanym pod hasłem „Będę koncert grać ten na trąbki i skrzypce!”. Ubarwią je swoimi występami m.in. Ola Kiełb, Marek Andrzejewski, Leszek Kopeć i Agata Rymarowicz wraz z Tadeuszem Krokiem. Obok nich wystąpią: Basia Beuth, piosenkarka wyjątkowo ceniona przez festiwalową publiczność oraz znany z poprzednich edycji Przeglądu zespół „Ze Starej Szuflady”, którego misją jest ratowanie od zapomnienia pięknych, zakurzonych już pieśni.

Sobota to dzień niezwykle różnorodny, inspirowany przede wszystkim górskimi wędrówkami. Wędrowanie wyzwala w nas przeróżne uczucia – najważniejsze z nich z rockowym zacięciem przedstawi zespół „Słodki Całus od Buby”, obchodzący 25-lecie swojej twórczości. Nieco spokojniejszą nutę zaprezentuje kołobrzeska „Cisza Jak Ta”, w góry zaś zaniosą nas „Dom o Zielonych Progach” oraz „Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane”. Wieczór dopełni koncert Janusza Saługi oraz występy grup Celtic Tree, „Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki” i YesKiezSirumem.

Tegoroczna niedziela na pewno na długo zapadnie w pamięć gości naszego festiwalu. Na dobry początek zobaczymy koncert „Małżeństwa z Rozsądku” i zespołu Bohema, nieco później na scenę Przeglądu wyjdą dwie wielkie gwiazdy folku – „Orkiestra Dni Naszych” i ukraińska grupa AtmAsfera.

Ale to nie wszystko! W sobotę odbędzie się koncert konkursowy, w którym wyłonieni zostaną najlepsi młodzi wykonawcy. W zeszłym roku liczba uczestników była iście rekordowa, tym razem również spodziewamy się wielu kandydatów i wysokiego poziomu rywalizacji. Serdecznie zapraszamy do dopingowania i głosowania w konkursie! Zwycięzcy zaprezentują swój repertuar w niedzielę o godz. 15:00.

Bilety

Ceny biletów wynoszą odpowiednio: 20 zł (bilet ulgowy na jeden dzień festiwalu), 30 zł (bilet normalny na jeden dzień festiwalu), 40 zł (KARNET ulgowy uprawniający do wejścia na każdy z koncertów), 60 zł (KARNET normalny uprawniający do wejścia na każdy z koncertów). Bilety oraz karnety ulgowe przysługują uczniom i studentom (przy wejściu na koncert należy okazać ważną legitymację). Grupy zorganizowane (liczące powyżej 15 osób) są uprawnione do nabycia biletów i karnetów ulgowych.

W celu uruchomienia rezerwacji biletów prosimy pisać na adres bilety@wgorach.art.pl. Bilety należy odebrać najpóźniej na godzinę przed rozpoczęciem każdego z koncertów. Po tym czasie rezerwacja traci ważność i zostaje anulowana!

UWAGA! Bilet na koncert sobotni lub karnet uprawnia do wejścia także na koncertkonkursowy!

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w VII Wrocławskim Przeglądzie Kultury Studenckiej! Do zobaczenia w listopadzie!Zapraszamy też na oficjalną stronę Przeglądu:http://przeglad.wgorach.art.pl/2011/
Szczegółowy program

PIĄTEK, godz. 20:00Dwuczęściowy koncert zatytułowany „Będę koncert grać ten na trąbki i skrzypce!” – wystąpią Ola Kiełb, Basia Beuth, Marek Andrzejewski, Leszek Kopeć, Agata Rymarowicz i Tadeusz Krok oraz zespół Ze Starej Szuflady.
SOBOTA, godz. 15:00 – koncert konkursowy.

SOBOTA, godz. 20:00 – Michał Łangowski i Wojciech Szymański zapraszają: wystąpią Janusz Saługa, Celtic Tree oraz Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki.

SOBOTA, godz. 22:00 – Słodki Całus od Buby, Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane, Dom o Zielonych Progach, YesKiersirumem, Cisza Jak Ta.

NIEDZIELA, godz. 15:00 – koncert „Już czas, czas nie goni nas!” – laureaci

WPKS 2011, Małżeństwo z Rozsądku, Bohema, Orkiestra Dni Naszych, AtmAsfera.

  • organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian programu, zapraszamy na stronę imprezy, gdzie ewentualne zmiany będą korygowane

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *